sobota, 9 sierpnia 2014

Classmate Book Tag...

Stwierdziłam sobie, że zrobię na blogu kilka Tagów i jednym z nich jest właśnie Classmate Book Tag wymyślony przez Koberkę z bloga Secret Book's :), który polega na tym, że wybieramy 5 książek, zapisujemy ich tytuły na karteczkach i losujemy. Bierzemy książkę, której tytuł wylosowaliśmy, otwieramy na byle jakiej stronie i bierzemy imię bohatera, które nam się rzuci jako pierwsze w oczy i przypisujemy bohatera pod klasowy charakter. Kategorii jest 10, jedna książka do dwóch kategorii. W ten właśnie sposób tworzymy swoją klasę. Ok, zaczynamy!!

Oto książki które wytypowałam do stworzenia klasy:
1. "Harry Potter i komnata tajemnic" - J. K. Rowling
2. "Saga o Ludziach Lodu" tom 2 "Polowanie na czarownice" - Margit Sandemo
3. "Wojny świata wynurzonego" tom 1. Licia Troisi
4. "Pamiętniki Wampirów" księga 3 "Dusze cieni" - Lisa Jane Smith
5. "Ukryte" - Kimberly Derting

A oto co mi wyszło:
Pierwszą książką wylosowaną została "Pamiętniki wampirów"
1. Kujon - Bonnie (str. 289) i w sumie tutaj mi pasuje. Chyba lepsza osoba wypaść nie mogła.. no może ewentualnie Meredith.
2. Sportowiec, mięśniak - Damon (str. 383) hmm.. mięśniak raczej nie, ale licząc to, że jest wampirem i ma jakieś nadludzkie siły można chyba go uznać za klasowego sportowca.. choć nie do końca mi pasuje.

Druga książka to "Ukryte":
3. Przewodniczący klasy - tutaj wyszła mi Violet (str. 168) i myślę, że nadaje się idealnie na przewodniczącą.
4. Głupia blondynka - wyszła mi Lissie Adams (str. 88) i tutaj wyszło na prawdę idealnie, gdyż ona w książce też była właśnie głupią, popularną blondyną, taką typową... także tutaj strzał w 10 :)

Trzecia książka to "Polowanie na czarownice":
5. Szara myszka - wyszła stara i brzydka wiedźma Hanna (str. 112), co prawda jest za stara żeby być w klasie, ale przez to, że mieszkała na odludziu, rzadko wychodziła i chowała się przed światem, zawsze na uboczu i nikt jej nie lubił bo się jej bali to faktycznie pasuje :)
6. Gaduła - Charlotta Meiden (str. 84) - noo w sumie pasuje, w zasadzie chyba prawie każda postać z sagi by tutaj pasowała, bo jakoś każdy tam lubił dużo mówić :)

Czwarta książka "Harry Potter i Komnata Tajemnic":
7. Klasowy Błazen - tutaj wyszło mi ta ta ta dam! Fred i George (str. 132) chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego czy pasują :) wiem, że to ma być jeden bohater, ale czyż można ich rozdzielić?
8. Plotkara - Ron! (str. 207) - hmmm... jakby się tak zastanowić to pasuje :)

No i zostało się "Wojny świata wynurzonego":
9. Emo - Dubhe (str. 256) - główna bohaterka, w zasadzie na każdej stronie jest jej imię chyba... w każdym razie nie jest ona typowym Emo, na upartego można by ją dopasować tutaj, ale nie bardzo mi się widzi.
10. Śpioch - Lonerin (str. 288) - absolutnie nie. On raczej kujon.

Także, taką stworzyłam klasę, jestem z niej zadowolona i sama chciałabym w niej się znaleźć w takim towarzystwie.
Dziękuję Koberce za wymyślenie tego Tagu i pozdrawiam :) a innych zapraszam do wzięcia udziału w Klasowym Tagu :)

3 komentarze:

  1. Naprawdę ciekawy pomysł :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, że się nie gniewam! Bardzo się cieszę, że mój Tag tak się rozprzestrzenia ^^ Zapraszam również do zrobienia mojego Doggy Book Tag ;)

    OdpowiedzUsuń