wtorek, 19 sierpnia 2014

Doggy Book Tag...

Czas na kolejny tag wymyślony przez Koberkę z bloga Secret Book's . Psi Tag, czyli dopasowujemy nazwy ras psów do książek. Skupiamy się na cechach tych ras.

1. Jamnik (bo długi) - czyli książka, która się dłużyła
Było kilka takich książek, ale z takich popularniejszych to chyba najbardziej dłużyło mi się "Wampir Lestat" Anny Rice, choć książka świetna. Bardzo mi się podobała, ale męczyłam się z nią bardzo długo, a końca nie było widać. Dlatego na jakiś czas dałam sobie spokój z kontynuacją serii o wampirach w wykonaniu Pani Rice, ale na pewno do niej wrócę.

2. Chart (bo szybki) - czyli książka z pędzącą akcją:
Hmmm, takich książek było mnóstwo w sumie.. ale z takich, które przeczytałam ostatnio to "Ukryte" Kimberly Derting.

3. Rottweiler (bo agresywny) - z dużą ilością agresji, walk, przemocy itd.
Mogłabym tutaj podać w sumie każdą książkę Pana Mastertona, Kinga, w ogóle każdy horror jaki przeczytałam. Ale taka gdzie ma agresję, walkę, przemoc, brutalność, sadyzm wręcz to mogę podać dwie książki. Pierwsza to "Sukkub" Edward Lee, obrzydliwa książka, oraz cieniutka książka, ale jakże okrutna "Tarantula" Thierry Jonquet.

4. Chichiuachua (bo mały i chudziutki)-
najcieńsza książka
Też dużo takich było począwszy od pojedynczych opowieści Margit Sandemo. Hmmm.. wyżej wymieniona "Tarantula" była cieniutka, ale taką najcieńszą będzie "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" Éric-Emmanuel Schmitt, zaledwie 64 strony.

5. Dog (bo duży) - najgrubsza książka
"Mgły Avalonu", cegła taka, co można zobaczyć na zdjęciu stosu, którym umieściłam w tym miesiącu na blogu. Jeszcze "Kochanice Króla" Philippy Gregory.

6. Dalmatyńczyk (bo mnóstwo plamek)- z mnóstwem różnych wątków
Tutaj chyba najodpowiedniejszą książką, a raczej serią, jest "Saga o Ludziach Lodu" Margit Sandemo, tam jest wszystko i horror, i thriller i romans, i historia i fantastyka i magia i erotyka, mnóstwo różnych postaci.. wszystko.

7. Basset (bo zmarszczki)- wzruszająca książka
Oooo tego jest sporo. płakałam oczywiście przy "Sadze o Ludziach Lodu", ostatnio popłakałam się przy "Córka Rembrandta" Lynn Cullen czy przy "Zielonej Mile" Kinga albo "Córka Kleopatry" Michelle Moran. Ciężko wybrać jedną.

8. Owczarek Niemiecki (bo rasa tego psa często występuje w serialach np. "Czterej Pancernych") - najlepsza ekranizacja
Chyba "Harry Potter" i "Władca Pierścieni", ale nie czytałam jeszcze władcy.. ale natomiast czytałam Hobbita, a ekranizacja też była udana... W każdym razie filmy o Harrym Potterze mi się bardzo podobały.

9. York (bo słodki) - przesłodzona książka
oczywiście "Pamiętniki wampirów", Elena tak przesłodzona i ten Stefciu... lukier się sypał zamiast łupieżu gdy na scenę wchodziła ta parka.. szczególnie Elena jakaś taka przelukrowana była, że aż się świeciła na kilometr.

10. Kundelek - nie jest popularna, a mimo to zachwyciła.
Hmm.. takich też było sporo.. myślę, że cykl "Wampir do wynajęcia" ("Luna" itd.) jest niezbyt popularny, ale strasznie mi się podobało. Trylogia o Chinach autorki Pearl S. Buck, też jest świetna, pouczająca, ciut męcząca momentami, ale warta przeczytania.

Tak wygląda tag w moim wykonaniu, mam nadzieję, że się podobało. Dziękuję Koberce za wymyślenie tagu i zapraszam innych do zabawy z tagami :)

2 komentarze:

 1. Och, ten tak jest tak uroczy! :3 Widziałam go już na wielu blogach, aż sama mam chrapkę go zrobić :D

  http://dzikie-anioly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to go zrób, Kobecre na pewno będzie miło :)

   Usuń