Google+ Followers

czwartek, 27 sierpnia 2015

Cykl Dotyk - opinia...

Tom I: Dotyk złodziejki
Tom II: Dotyk łajdaka
Tom III: Dotyk oszusta
Autor: Mia Marlowe
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Biblioteczka Elilayi


Od dawna miałam ochotę na ten cykl, miałam ochotę na historię z erotycznymi wątkami, ale nie chciałam czytać Greya czy podobnych bzdetów, ja muszę mieć w książce tego typu oprócz erotycznych uniesień zgrabną historyjkę i przygodę. I tak więc gdy zarobiłam troszkę pieniędzy stwierdziłam, że kupię coś dla siebie, a konkretniej mówiąc kilka książek, które od dawna chciałam przeczytać i tak właśnie nadarzyła się okazja to zakupiłam po promocyjnej cenie wszystkie trzy tomy cyklu "Dotyk", które wyszły w Polsce, na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia.
I od razu wzięłam się za czytanie tomu pierwszego.

Jak wrażenia po wszystkich trzech tomach?
Super, naprawdę jestem zadowolona, niebanalne opowiastki z tłem historycznym, mnóstwem miłości i romantyczności a przede wszystkim dostałam gorące opisy erotycznych scen, które na prawdę mogą wywołać obłęd. Nie są to drętwe opisy, ani wyuzdane porno. Autorka dobrze wie o czym pisze i nie wstydzi się tego. Opisy działają na zmysły, są opisane pikantnie, ale pięknie prawie że poetycko. Po prostu istna magia i gra słowna, że ma się ochotę na więcej i więcej. Książki łapią w swoje sidła, wciągają i nie chcą puścić aż do końca, a potem człowiek musi dojść do siebie po przeżyciach jakie zafundowała nam autorka. Choć opowiastki są przewidywalne, momentami naiwne, słodkie i z góry wiadomo jak się to wszystko skończy to jednak nie przeszkadza nam to delektować się lekturą, choć oczywiście nie jest ona ambitna, ale na pewno jest to jeden z lepszych erotyków jakie było mi dane czytać. W swoim gatunku zasługuje na miano rewelacyjnego. Jest lekka i przyjemna, zapewnia doskonałą rozrywkę.
Cieszę się, że zakupiłam te książki, że zdobią moją półkę i na pewno będę do nich wracać gdy zechcę poczytać coś lekkiego.


I tom:
Pierwszy tom jest moim ulubionym, ponieważ dopiero odkrywamy ten świat i styl autorki. Polubiłam dwójkę głównych bohaterów, są moją ulubioną parą z całej trylogii. I chyba jest to najbardziej namiętna część i nie brak tutaj humoru.

II tom:
Moim zdaniem najgorszy, choć oczywiście też jest wspaniały. Tutaj główna bohaterka mnie irytowała, nie lubiłam jej.

III tom:
Jest lepszy od tomu drugiego, ale gorszy od pierwszego. Tutaj widać, że erotyki jest nieco mniej niż w dwóch poprzednich częściach, ale za to cała historia jest bardzo wciągająca, a sceneria bardzo romantyczna.

Wszystkie trzy tomy są schematyczne, podobne do siebie, przewidywalne i z góry wiadomo co się wydarzy, jednak nie odbiera to przyjemności z czytania. Bohaterowie raczej płytcy, nie są rozbudowani psychologicznie, ot po prostu przyjemne towarzystwo wzbudzające sympatię (bądź nie) i nic poza tym.

Może książki nie mają głębszego sensu ani przekazu, ideologicznych rozmyślań na temat życia i śmierci ani filozoficznego bełkotu w nich się nie znajdzie, to jednak nie nazwałabym ich typowymi odmóżdżaczami. We wszystkich trzech tomach oprócz miłosnych uniesień i podobnych historii pokazany jest motyw przynależności do klas społecznych, mentalność ludzi, chęci bycia akceptowanym przez społeczeństwo, trudności życiowe, majątkowe oraz wolę przetrwania, ukazywane są również słabości ludzi.
Znajdziemy tutaj tło historyczne i odrobinę kryminału a nawet szczyptę magii.
Są napisane ładnym językiem, zdarzają się piękne zdania, a same powieści mogą (ale nie muszą) chwytać za serce (mnie chwytało). Dobrze się czyta. Po prostu dobre, babskie czytadło idealne na odpoczynek i dobrą zabawę. Taki to już urok erotycznych powieści.

Wydanie:
Bardzo podobają mi się okładki, piękne, kolorowe i ślicznie prezentują się na półce.

Czy polecam?
Tak, polecam je kobietom, które lubią erotykę.
Jednak nie polecam czytać wszystkich tomów naraz jeden po drugim, może być przesyt i zmęczenie tematem, nie będą już tak cieszyły doznaniami.

Moje oceny:
Tom I - 8/10
Tom II - 5.5/10
Tom III - 6/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz